Haber

1923 mumlarını Cumhuriyet için sonsuza dek yaktılar

İSTANBUL (İGFA)- 26-27-28-29 Ekim tarihlerinde İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Vatan Günleri’nin konukları Elazığlılar oldu. Etkinliğin Cumhuriyetin 100. yılına denk gelmesi nedeniyle Elazığ Dernekler Federasyonu ELFED, Yenikapı’da sürpriz bir kutlama programı düzenledi.

28 Ekim 2023 akşamı saat 19:23’te Elazığ’ın simgesi Çayda Çıra oyunu eşliğinde 1923 mumdan oluşan mumla dev bir ay yıldız oluşturuldu. 28 Ekim’i 29 Ekim’e bağlayan gece, sabaha kadar ay ve yıldızların ışıkları yandı.

Hoşgörü şehri Elazığ’ın güzel insanları, ‘Cumhuriyetimizin Işıkları Hiçbir Zaman Sönmeyecek’ adlı büyüleyici koreografiyle Cumhuriyetin sonsuza kadar süreceği inancını ve kararlılığını vurguladı.

23 TABAKIN GURURU

ELFED Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Gökhan Elgin, etkinlikte yaptığı konuşmada, 23 plakalı Elazığ’ın 29 Ekim 1923 tarihinin gururunu plakasında taşıdığını belirtti. birlik ruhunu bir kez daha göstermek ve pekiştirmek istediklerini; Başta Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bize Cumhuriyetimizi armağan eden tüm kahramanlarımıza her zaman minnettar olduklarını belirtti.

Etkinliğin sonunda ‘Cumhuriyetin Işıkları Hiçbir Zaman Sönmeyecek’ yazılı pankart açıldı ve ay yıldız önünde İstiklal Marşı tüm katılımcılar tarafından coşkuyla söylendi.

kamanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu