Haber

Zonguldak’ta meslektaşlarını alkolle yakan hemşire savunma verdi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversite Hastanesi’nde korkunç bir olay yaşandı.

Hemşire Önder Erarslan, şişelere alkol dolduran hemşire Gizem Elif Türk ve personel Yılmaz Yapıcı “Alkol saf mı yoksa sulu mu?”diye sordu.

Alkolü çakmakla tutuşturmak

Bu sırada “Seni yakalayayım mı”Erarslan, elindeki çakmakla alkolün tutuşmasına neden olurken Türk ve Yapıcı’nın yaralandığını söyledi.

Yılmaz Yapan, görev yaptığı hastanede, Gizem Elif Türk ise Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Vücudunda derin yanıklar oluşan Türk’ün tedavisi 52 gün sürdü.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda Önder Erarslan hakkında ‘taksirle birden fazla kişiyi yaralama’ suçundan dava açıldı.

“Alevleri ellerimle söndürmeye çalıştım”

Zonguldak 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya; Tutuksuz sanıklar Lider Erarslan, Gizem Elif Türk, Yılmaz Yapan ve tarafların avukatları katıldı. Savunmayı yapan Erarslan, “Yangın çıkınca Gizem hemşireye yardım ettim. Alevleri ellerimle söndürmeye çalıştım. O sırada başkaları gelip acile götürdü. Orada Yılmaz Bey’i gördüm. Üzerime yangın söndürücü sıkıldı. yangın sırasında yüzüğümü ve telefonumu odaya düşürdüm.

“Seni yakalayayım demedim”

Olaydan sonra kolluk kuvvetleri yanıma gelerek çakmağımı istedi. ben de teslim ettim. Ben pişman; Benim de ailem ve çocuklarım var. Olaydan önce ‘Alkol saf mı yoksa sulu mu?’ Diye sordum. Bununla alkolün seyreltilmiş olup olmadığını öğrenmek istedim. Şikayetçilere ‘seni yakalayayım mı’ gibi bir şey demedim.söz konusu.

“Olay sırasında elimdeki çakmağın manyetik kısmını farkında olmadan bastırdım”

soruşturma aşamasında “Olaydan önce sigara içmek için dışarı çıktım. Olay sırasında yanlışlıkla elimdeki çakmağın manyetik kısmına bastırdım. Fark etmemişim”İfadesi hatırlatılan Erarslan, “Orada otururken elimde çakmak yoktu. O sırada alev aldı. Nasıl alev aldı bilmiyorum. Çakmak cebimdeydi. ‘Bastım’ diyorum.”o cevapladı.

Şikayetçi Gizem Elif Türk “Çakmak yaktığını kendi gözlerimle gördüm. Yakmadıysa nasıl alev aldı?”diye sordu.

“Nasıl yandığını bilmiyorum”

Bunun üzerine sanık Erarslan, “Kesinlikle çakmağım yoktu. Nasıl alev aldı bilmiyorum.”o cevapladı.

Savunmaların ardından sanık avukatı, müvekkilinin olaydan kısa bir süre önce eline dezenfektan dökerek sigara içip içmediğine, söndürülen sigara veya çakmağın alev alıp almadığına ilişkin bilirkişi raporu hazırlanmasını istedi.

duruşma ertelendi

Yılmaz Yapıcı’nın avukatı ise sanıkların mahkemedeki beyanlarının dikkate alınmaması gerektiğini belirterek, suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.
Hakim, sanık avukatının bilirkişi raporu talebini reddetti. Yılmaz Yapıcı’nın sağlık sorunları hakkında kesin rapor isteyen hakim, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

“Allah’ın adaleti şaşmaz”

Öte yandan Gizem Elif Türk, duruşmanın ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. “Bugün yalan ve yalan beyanda bulundunuz. Bu vicdan sizi uyutuyorsa bir şey demiyorum. Bu dava devam eder. Ama merak etmeyin Allah’ın adaleti bozulmaz”paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu