Teknoloji

Üçüncü Taraf Twitter Uygulamaları Ücretli Olabilir

Elon Musk yönetimine girdikten sonra pek çok değişiklikle gündeme gelen Twitter, geçtiğimiz hafta geliştiricilerin pek de hoşuna gitmeyecek bir atağa imza attı ve kural değişikliğiyle sessizce üçüncü taraf uygulama tabanını kesti. ondan sonra da Tweetbot, TwitterrificBilinen üçüncü taraf uygulamalarına erişilemedi.

Bugün ise Twitter üzerinden konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Resmi Twitter geliştirici hesabı, paylaştığı bir gönderide 9 Şubat itibarıyla. Twitter API’sineerişim artık ücretsiz olmayacak ve ödenecekgeldiğini duyurdu.

Üçüncü taraf Twitter uygulamalarını kullanmak pahalı hale gelebilir

“9 Şubat’tan itibaren, hem v2 hem de v1.1 olmak üzere Twitter API’ye ücretsiz erişimi artık desteklemeyeceğiz. Bunun yerini ücretli bir sistem alacak”

Twitter API (uygulama programlama arayüzü), üçüncü tarafların Twitter verilerini almasına ve analiz etmesine izin verdi. Bu bilgi daha sonra farklı işlevleri yerine getirir. Pikaso, Konu Okuyucu, RemindMe_OfThis gibi diğer uygulamalar oluşturulmasına izin verilir. Ancak yapılan açıklama ile artık erişimin ücretsiz olmayacağı görüldü.

Bu nedenle, böyle bir gelişme geliştiriciler tarafından pek iyi karşılanmadı. Sonuçta, birçok genç geliştirici API erişimini birçok farklı şekilde kullanır. eğlenceli ve kullanışlı araçlar ve botlar yaratılabilirdi. Ayrıca bu atılımın, platformu araştırmaları için bilgi toplamak amacıyla kullanan öğrencileri ve bilim insanlarını da etkileyebileceğini söyleyebiliriz.

Twitter, fiyat sisteminin ne kadar tutacağına dair herhangi bir bilgi paylaşmadı. Değişiklik nedeniyle üçüncü taraf uygulamaları ödenmek veya tamamen sona ermekBir ihtimal olduğunu da eklemeliyiz.

Erişimi ücretli hale getirme adımı, Elon Musk’ın şirketin gelirlerini artırma ve maliyetlerini düşürme çabalarının ardından geliyor. Ünlü girişimci bu konuda ofis mobilyası satmak, Blue üyeliği ve işten çıkarmalar gibi birçok farklı yola başvurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu