Haber

Suzan Sabancı, Amerikan Türk Cemiyeti ile birlikte Cumhuriyetin 100. Yılını Kutlamak İçin The Plaza Hotel New York’u Kapattı

Suzan Sabancı’nın eşbaşkanlığını üstlendiği Amerikan Türk Derneği, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümünü New York’un ikonik The Plaza Hotel’inde kutlayacak.

Suzan Sabancı’nın eşbaşkanlığını yaptığı Amerikan Türk Derneği (ATS), Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını unutulmaz bir etkinlikle taçlandırıyor. Her yıl dünyanın dört bir yanından üst düzey katılımcıları bir araya getiren klasik gala yemeği, bu yıl da Cumhuriyetin bu değerli dönüm noktasını onurlandırmak amacıyla düzenleniyor. 13 Kasım 2023 tarihinde The Plaza Hotel New York’ta gerçekleştirilecek özel gecede, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı kutlanacak.

Suzan Sabancı yaptığı açıklamada, “Amerikan Türk Derneği olarak her yıl geleneksel gala yemeğimizi çok önemli bir tema etrafında düzenliyoruz. Ancak bu yılın benim için ayrı bir önemi var. Bu tarihi anı uluslararası katılımcılarla paylaşmak ve kutlamak beni çok heyecanlandırıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıldır devam eden büyük başarısı, sadece bize değil tüm dünyaya ilham vermesi gereken bir dönüşümün coşkusunu taşıyor.”

Merakla beklenen galanın ardından Amerikan Türk Derneği de JPMorgan ile bir yatırım konferansı düzenleyecek. JPMorgan’ın New York’taki Genel Merkezi’nde gerçekleşecek konferansta Türkiye’deki yatırım fırsatları ele alınacak. Uluslararası yatırımcıların ve seçkin iş adamlarının ön plana çıkacağı konferansa, Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de katılacak.

Sabancı, konferansa ilişkin değerlendirmesinde, “ATS olarak her yıl çok boyutlu etkinliklerle ülkemizin farklı yönlerini, özellikle uluslararası katılımcılara tanıtmayı hedefliyoruz. Ülkemizin ekonomik dönüşümünün ivme kazandığı bu dönemde yatırım konferansımızın Türkiye’ye büyük faydalar sağlayacağına inanıyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu