Haber

Kremlin: “Ukraynalı sabotaj grubu topraklarımıza saldırdı”

Kremlin’den yapılan açıklamada, Ukraynalı sabotaj grubunun Rusya topraklarına saldırdığı iddia edildi. Ukrayna olayı yalanladı ve Rusya’yı provokasyonla suçladı.

Rusya’nın Bryansk Bölge Valisi Aleksandr Bogomaz, Ukrayna sabotaj çetesinin sabah saatlerinde Ukrayna-Rusya sınırındaki köylere sızdığını duyurdu. Bogomaz, sabotajcıların sivil bir araca düzenlediği saldırıda bir kişinin öldüğünü, 10 yaşındaki bir çocuğun da yaralandığını duyurdu. Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, olayı terör saldırısı olarak nitelendirerek, saldırganları etkisiz hale getirmek için operasyonun devam ettiğini söyledi. Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin de olayın terör saldırısı olduğuna değinerek, “Silahlı kişiler sınır bölgesine sızarak sivillerin üzerine ateş açtılar. Aracın sivil olduğunu, araçta sivil ve çocukların olduğunu bile bile ateş açtılar.” .”

Rusya Federal Güvenlik Servisi saldırıyı doğrularken yerel basında en az 6 kişinin sabotajcılar tarafından rehin alındığı belirtildi.

ukrayna reddi

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Mihail Podolyak, Rusya’nın tezlerini yalanladı. Podolyak, “Rusya’daki Ukraynalı sabotaj grubu hakkında anlatılan hikaye, klasik bir kasıtlı provokasyondur” dedi. Podolyak, Rusya’nın saldırılarını ve savaştan sonra artan yoksulluğu haklı çıkarmak için halkını korkutmak istediğini söyledi. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu