Ekonomi

Hatay, Kahramanmaraş ve Gaziantep’te 11 yeni sanayi sitesi açıklandı

Hatay, Kahramanmaraş ve Gaziantep’in deprem bölgelerinde toplam 2 bin 430 hektar alana sahip 11 yeni yerin sanayi bölgesi ilan edildiği Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bildirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, deprem bölgesinde yeni sanayi sitelerinin açıklanacağını duyurdu. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, belirlenen sanayi bölgeleri bildirildi. Buna göre; Hatay’ın Belen ve İskenderun ilçelerinde 2 adet, Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Dulkadiroğlu ilçelerinde 2 adet, Gaziantep’in Nizip ilçesinde 3 adet, Oğuzeli ilçesinde 2 adet ve Araban ilçesinde 2 adet olmak üzere toplam 2.430 hektar büyüklüğünde 11 yeni site, sanayi bölgesi ilan edilmiştir. Daha önce açıklanan 7 sanayi bölgesi ile birlikte bugüne kadar toplam 18 sanayi bölgesi ilan edildi.

Bakanlık bünyesinde 167 işyeri, 1160 geçici konut ve iş yeri deprem bölgesinde, Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Malatya 2. OSB’de 510 geçici konut ve iş yeri, Kahramanmaraş Merkez Sanayi Bölgesi birincisi. Bu aşamada 182 iş yeri yerinde dönüştürüldü. Kahramanmaraş Altın, Gümüş ve Kıymetli Madenler İmalatçıları İhtisas Sanayi Sitesi’nde 325, Kahramanmaraş Pazarcık Narlı Sanayi Sitesi’nde 51 işyeri güçlendirildi. İlk etapta Antakya Merkez Sanayi Bölgesi’ndeki 95 adet işyerinin dönüştürülmesi, Antakya Mobilya İhtisas Sanayi Bölgesi’ndeki mevcut 76 adet işyeri için ek ara kat yapıldı. Osmaniye Bahçe Sanayi Sitesi’nde 78 işyeri yerinde dönüştürüldü.

haber-catalca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu