Haber

Artvin’de Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında fidan dikildi

Artvin’de Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında fidan dikimi yapıldı.

Artvin Valiliği koordinasyonunda Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Artvin-Borçka karayolunun 8’inci kilometresinde 6 dönümlük arazide düzenlenen etkinlikte, sedir, meşe ağacı, lavanta, ceviz, elma ve zakkumdan oluşan 1923 fidan tanıtıldı. toprağa ekilir.

Etkinlikte konuşan Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Cumhuriyetin 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında valiliğin koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşlarının düzenlediği çeşitli etkinliklere vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında il genelinde 100 etkinlik düzenleyeceklerini vurgulayan Vali Ünsal, “Bugün, öğrencilerimiz, gençlerimiz, vatandaşlarımız, kurum ve kuruluş başkanlarımızla birlikte 1923 fidan diktik. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı. Cumhuriyetin değerleri halkımızın gönlünde yerini almıştır.” İnşallah bu fidanlar da aynı şekilde toprakta kök salacaktır.” dedi.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlama etkinliklerine vatandaşların yoğun katılım gösterdiğinin altını çizen Ünsal, “Bu, vatandaşlarımızın Cumhuriyetimizin değerlerine olan sevgisini ve bağlılığını göstermektedir. Değerlerin bir kez daha yaşatıldığını görmekten mutluluk duyduk. Cumhuriyetin çocuklarımızın, gençlerimizin ve vatandaşlarımızın gönlünde yeri var.Bu etkinlikler “Yıl sonuna kadar kesintisiz devam edecek. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını bir kez daha kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu