Haber

Antalya Diplomasi Forumu toplantısı depremler nedeniyle yılın son çeyreğine ertelendi

10-12 Mart tarihlerinde düzenlenmesi planlanan Antalya Diplomasi Forumu (ADF) toplantısının Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremler nedeniyle yılın son çeyreğine ertelendiği bildirildi.

ADF’nin Twitter hesabından yapılan yazılı açıklamada, küresel ve bölgesel sorunların kapsamlı bir şekilde ele alındığı barışçıl diyaloğu teşvik eden aktif bir platform haline gelen ADF’nin bu yılki toplantısı 10-12 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. “Barış ve Düzen için Etkin Diplomasi” ana etkinliği ile. Şimdiye kadar ADF2023’e katılımlarını teyit eden dünya liderlerine, dışişleri bakanlarına, uzmanlara, diplomatlara ve akademisyenlere teşekkür edildi.

Açıklamada, 6 Şubat’ta yüzyılın en büyük doğal afetlerinden biri olan iki depremin Türkiye’yi sarstığı ve ülkeyi derin bir üzüntüye boğduğu vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

“Dünyanın her yerindeki dostlarımızın da yardımıyla arama kurtarma faaliyetleri ve insani yardım için yoğun çabalar devam etse de, afetin etkisinin çok büyük olduğu ve uzun süre hissedileceği aşikardır.

Şimdi Türkiye’nin felaketten etkilenenlere yardım etme ve bölgeyi yeniden inşa etme zamanı. Hal böyle olunca mevcut koşullarda ADF2023’ün bu yılın son çeyreğine ertelenmesi zorunlu hale geldi.

Bu zor dönemde ülkemizden desteğini esirgemeyen tüm dostlarımıza en içten şükranlarımızı sunarız.”

gercushaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu